اخبار

10

محور قرار دادن مطالعه در برنامه‌های اجرایی منطقه ویژه لحاظ می شود

محور قرار دادن مطالعه در برنامه‌های اجرایی منطقه ویژه لحاظ می شود

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر؛ حسین نامور در دیدار مدیرکل کتابخانه های استان با وی، ضمن اشاره به اهتمام منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به اهمیت ترویج کتابخوانی گفت: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی و اهمیت دانایی محوری در تمامی فعالیت‌ها و در سطوح مختلف جامعه، یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها و جهت‌گیری‌هایی که این مجموعه اقتصادی می تواند در حد وسع خود در این مهم سهمی داشته باشد، محور قرار دادن ترویج کتاب و مطالعه در اکثر برنامه‌های اجرایی است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر برنامه ریزی صحیح فرهنگی را عاملی بر حفظ هویت عقیدتی و قومی كه منجر به ایستادگی در مقابل هجوم فرهنگ بی فرهنگی بیگانه می شود دانست و افزود: این موضوع یكی از مهمترین راهبردها در یك برنامه ریزی صحیح فرهنگی در رواج فرهنگ كتابخوانی و مطالعه است.

وی همچنین با اشاره به حمایت منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با دهه کرامت، برگزاری این گونه جشنواره ها را از مهم ترین عوامل برای ایجاد انگیزه و احساس نیاز به كتاب و كتابخوانی و ایجاد رفتاری به نام مطالعه میان مخاطبان در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: برای ایجاد احساس نیاز و ایجاد انگیزه باید از مرحله آگاهی گذر كرد و بالطبع یكی از راه های ترویج فرهنگ كتابخوانی، مردمی كردن و تأمین منابع و ایجاد انگیزه در یكایك افراد جامعه است.

نامور تأکید کرد: نسبت توسعه یافتگی هر کشوری ارتباط مستقیم با مطالعه افراد آن جامعه دارد و قطعاً برای رسیدن به پیشرفت و جامعه ای آگاه، ترویج کتابخوانی و مطالعه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

سید علی هاشمی نیز در این دیدار افزود: جشنواره ملی کتابخوانی رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا (علیه السلام) به مناسبت دهه کرامت است که امسال کتابخانه های عمومی استان با همکاری چند ارگان دولتی و خصوصی برای دومین سال متوالی میزبان برگزاری آن بود.

مدیرکل کتابخانه های استان خاطر نشان کرد: با شرکت بالغ بر 7 هزار و پانصد نفر نسبت به سال گذشته  که 3965 نفر مشارکت داشته اند، شاهد رشد 91 درصدی هستیم که دستیابی به این مهم ریشه در دلدادگی و معرفت مردم متدین استان بوشهر نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) دارد.

وی در خاتمه عنوان کرد: از ابتدای برگزاری این جشنواره، سازمانها و نهاد های مختلفی چون ائمه محترم جمعه، استانداری، فرمانداری ها، شهرداری ها، سپاه امام صادق (ع) استان، آموزش و پرورش، هلال احمر و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر مساعدت داشته اند که این اهتمام و همکاری شایسته تقدیر و امتنان است.

لازم به یادآوری است آیین اختتامیه و مراسم تجلیل از برگزیدگان هفتمین جشنواره رضوی استان بوشهر هفدهم مردادماه با حضور منتخبین، کتابداران و مسئولین استانی برگزار خواهد شد.

rotitr: حسین نامور در دیدار مدیرکل کتابخانه های استان عنوان کرد:
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (233)
گروه خبر: اخبار منطقه
کد خبر: 9262
  • محور قرار دادن مطالعه در برنامه‌های اجرایی منطقه ویژه لحاظ می شود
  • محور قرار دادن مطالعه در برنامه‌های اجرایی منطقه ویژه لحاظ می شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج