منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

تاریخ: 14 دی 1400

مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، حسین نامور در این مراسم اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) در عرصه ولایت‌مداری نمونه بود و در این مسیر به شهادت رسید.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) نیز در راستای مقابله با انحراف‌ها و ناهنجاری‌ها ایستادگی کرد و به شهادت رسید، افزود: شهدای ما نیز همین مسیر را ادامه دادند و ما نیز باید ادامه‌دهنده این مسیر باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم و راه شهدا را ادامه دهیم اضافه کرد: باید کاری کنیم که شرمنده شهدا نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه اقتصادی هم باید در همین مسیر حرکت کنیم، ادامه داد: باید مسائل مد نظر نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی از جمله تقویت تولید را دنبال کنیم تا آینده خوبی پیش روی کشور باشد.

دبیر هیئت نظارت بر انتخابات استان بوشهر نیز در این مراسم اظهار داشت: وقتی که عهد و پیمانی را با خداوند بسته‌ایم نباید از آن عقب‌نشینی کنیم  و باید تکلیف‌مدار و با بصیرت مسیر خود را ادامه دهیم و تا آخر خط در مسیر شهدا و انقلاب باشیم.

خلیل رضایی با اشاره به ویژگی‌های شهید سلیمانی از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی اضافه کرد: شهید سلیمانی مجاهدی نستوه و فرمانده انقلابی بود؛ رهبر انقلاب از تعابیری مانند رفیق خوب، عزیز و شجاع در مورد حاج قاسم استفاده می‌کند که بیانگر پیوند عمیق بین فرمانده و سرباز و رابطه ولایت با نیروی انقلابی است.

وی شجاعت توام با تدبیر و عقلانیت را ویژگی‌های سردار سلیمانی عنوان کرد و افزود: کسی که در راه خدا مجاهدت می‌کند از سرزنش ترسی ندارد. ترور شهید حاج قاسم سلیمانی هم ناجوانمردانه بود.

دبیر هیئت نظارت بر انتخابات استان بوشهر بیان کرد: شهید سلیمانی در جهاد در راه خدا ترسی نداشت و چنان ترسی در دل دشمن ایجاد کرده بود که از اسم حاج قاسم سلیمانی هم ترس و هراس داشتند.

وی نظامی‌گری توام با رعایت حدود شرعی را از دیگر ویژگی‌های شهید سلیمانی ذکر کرد و گفت: سردار سلیمانی در عرصه نظامی به شدت مراقب حدود شرعی بود و همچنین مراقب جان سربازان و همراهان خود بود تا کوچکترین دخل و تصرفی در اموال مردم انجام نشود.

رضایی انقلابی‌گری عاری از سیاسی‌بازی، ذوب در انقلاب بودن، اخلاص و خدامحوری خالی از ریا، تواضع و فروتنی و کار برای خدا، فرجام‌شناسی و معادباوری، شهادت‌طلبی توام با اشک، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی توام با بصیرت، ولایت‌مداری محض و پایدار را از دیگر ویژگی‌های سردار سلیمانی عنوان کرد.

در این مراسم یکی از کتاب‌های حوزه دفاع مقدس از سوی سرهنگ اسماعیلی فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندی صاحب‌الزمان به مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اهدا شد.

rotitr