اخبار

04

تخصیص 440 میلیارد تسهیلات برای واحدهای تولیدی

تخصیص 440 میلیارد تسهیلات برای واحدهای تولیدی

به گزارش "روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر"؛ معاون برنامه ‌ریزی استاندار بوشهر در این بازدید از تخصیص 440 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه‌ای برای واحدهای تولیدی استان بوشهر خبر داد.

رضا عوض پور‌ در اين بازديد كه مدیر شعب بانک ملت استان، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل امور سرمایه گذاری استانداری، وي را همراهي مي‌ كردند از مراحل تولید دو کارخانه مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بازدید کرد.

رضا عوض‌پور در نشست بررسی روند تولید واحدهای صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اظهار داشت: در حوزه حمایت از تولید و صنعت و رونق واحدهای راکد و غیرفعال در استان بوشهر اقدامات مهمی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه استاندار بوشهر تأکید فراوان بر حمایت از واحدهای تولیدی و فعال کردن آنها دارد تصریح کرد: از نیمه دوم امسال عملیات بررسی و بازدید از شرکت‌های صنعتی و واحدهای تولیدی که در سال‌های قبل با رکود مواجه بود آغاز شده که امیدواریم با پرداخت تسهیلات سرمایه‌ای در رفع مشکلات آنها گام اساسی برداشته شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر از تخصیص 440 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه‌ای به استان بوشهر خبر داد و گفت: برای حمایت از واحدهای تولیدی در سفر رئیس جمهور به بوشهر 440 میلیارد تومان تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش و ثابت مصوب شد که تا پایان امسال بخشی از آن پرداخت می‌شود.

عوض‌پور با اشاره به اینکه با تامین اعتبارات لازم مشکلات سرمایه‌ای شرکت‌های تولیدی و صنعتی این استان برطرف می‌شود افزود: بخشی از این اعتبارات امسال و بخشی هم تا سال آینده به واحدهای تولیدی استان بوشهر از سوی بانک‌ها پرداخت می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: ما دنبال این هستیم که زمینه فعالیت این شرکت گسترش یابد و زمینه اشتغال مناسبی برای جویندگان کار فراهم کند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در بازدید از شرکت سنگ مصنوعی اورانوس تولید کننده نخستین سنگهای مصنوعی در کشور گفت: کرولیت محصولی است با کیفیت بسیار بالا که توسط شرکت سنگ مصنوعی اورانوس برای اولین بار در ایران تولید گردید و پس از مدت کوتاهی توانست جایگاه خود را در میان محصولات مشابه به خوبی پیدا کند و این مهم با تلاش شبانه روزی تکنسینها و مهندسین شرکت اورانوس بدست آمد.

عبداله آورا افزود: این شرکت کرولیت را به کلیه کشورهای خلیج فارس و شمال ایران و نیز بخشی از اروپا صادر می کند و به عنوان برندی معتبر مورد استقبال قرار گرفته است.

جهانگیری مدیرعامل شرکت سنگ مصنوعی اورانوس باتوجه به ساخت سوله ای 4 هزار متری جهت راه اندازی خط تولید جدید، میزان اشتغال مستقیم این شرکت را 140 نفر عنوان کرد و بیان داشت: مواد اولیه این شرکت از شرق آسیا و اروپا و بخشی نیز از داخل تأمین می شود، و این در حالیست که درصد قیمت تمام شده محصول تولیدی 15 درصد از کشور چین کمتر است.

وی یادآور شد: سرمایه در گردش هر دوره سه میلیارد تومان است که بالغ بر 12 میلیارد تومان در سال می باشد.سرمایه ثابت نیز 7 میلیارد تومان پیش بینی شده که تاکنون 3 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی میزان ارزش افزوده محصول تولیدی را حدود 45 درصد عنوان کرد.

معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر همچنین در پایان به اتفاق هیأت همراه از روند تولید شرکت سنگ فرش قرمز نیز بازدید کردند.